do kasy suma: 0,00 zł
Zwroty

VI. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość

 1. Konsument (nie firma) ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie w terminie 14 dni licząc od dnia dostarczenia towaru.
 2. Oświadczenie w sprawie odstąpienia od umowy należy kierować na adres:
  PZT "UNIKOL" Sp. z o.o.
  ul. Hagera 17 ; 41-800 Zabrze
  lub elektronicznie na adres:
  sklep@unikol.com.pl
 3. Do złożenia oświadczenia w sprawie odstąpienia od umowy służy wzór formularza dostępny na stronie LINK
 4. Firma Unikol poinformuje Konsumenta o fakcie odbioru oświadczenia odstąpienia od umowy niezwłocznie po jego otrzymaniu na adres poczty elektronicznej podanej przy składaniu zamówienia.
 5. Firma Unikol jest zobowiązana do zwrotu świadczenia płatności dokonanych przez Konsumenta w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia odstąpienia od umowy. Bezpośrednie koszty zwrotnego dostarczenia towaru w związku ze skorzystaniem z uprawnienia, ponosi Konsument, chyba że Unikol zgodził się je ponieść lub nie poinformował Konsumenta o jego prawie odstąpienia od umowy. Unikol może jednak wstrzymać sie ze zwrotem płatności do chwili otrzymania towaru z powrotem do siedziby firmy. Zwrot należności nastąpi na wskazany przez Konsumenta w oświadczeniu rachunek bankowy.
 6. Koszty przesłania towaru są zwracane przez Sklep, ale jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sprzedawcę, sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.
 7. Towar musi zostać zwrócony do siedziby firmy w stanie niezmienionym wraz z kartą gwarancyjną jeżeli była wystawiona oraz paragonem z kasy fiskalnej (dotyczy klientów detalicznych). Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia w którym Konsument odstąpił od umowy. Po otrzymaniu towaru Unikol wystawi fakturę korygującą i odeśle ją na adres Konsumenta. Po otrzymaniu faktury korygującej prosimy o podpisanie kopii i odesłanie na powyższy adres.
 8. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach:
  • świadczeń o właściwościach określonych przez Konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
  • świadczeń które są wyraźnie dostosowane do indywidualnych potrzeb konsumenta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium